Kvalitatīva pēdu un nagu aprūpe ir nepieciešama jebkuram cilvēkam, kas rūpējas par savu kāju veselību, bet īpaši svarīgi to veikt ir paaugstināta riska grupas pacientiem.

Kvalitatīva pēdu aprūpe nav iedomājama bez podologa, šī profesija Latvijā ir ceļa sākumā, bet tai ir nākotne, ko jau daudzus gadu desmitus ir apliecinājušas citas pasaules valstis, kur šī speciālisti strādā diabēta pacientu aprūpes nodaļās, sociālajos centros, sporta centros un citur.

Attīstoties medicīnai ir izveidojusies jauna medicīnas specialitāte- podoloģija.

Vārda ”podologs” nozīme daudziem ir sveša. Grieķu valodā “podo” nozīmē “pēda”. Podoloģija ir zinātne, kas pēta pēdas problēmas. Mūsdienu podoloģijas dzimtene ir Vācija, precīzāk- Rietumvācija. Tai pieder arī vairums zinātnisko izstrādņu tehnoloģiju, kosmētisko līdzekļu un pēdu problēmu risinājumu jomā.

Podologs ir ārstniecības speciālists ar 1. līmeņa profesionālo augstāko kvalifikāciju, kurš piedalās pacientu veselības veicināšanas, izglītošanas, ārstniecības un rehabilitācijas procesā.

Podologs veiksmīgi risina pēdu un nagu problēmas, pielietojot dažādas terapijas metodes. Speciālists sniegs Jums konsultāciju par to, kā pareizi kopt kājas problēmstāvoklī , kā izvairīties vai novērst iespējamos sarežģījumus, kā arī ieteiks Jūsu kājām kosmētiku, ņemot vērā to īpatnības.

Galvenās pēdu problēmas, kuras var risināt ārstnieciska pēdu aprūpe ir:

*ādas sabiezējumi,

*plaisas pēdas priekšējā daļā un papēžos,

*ieauguši nagi,

*nagu formas un krāsas izmaiņas,

*varžacis,

*kārpas,

*čūlas,

*ādas un nagu sēnīte u.c.

Ārstnieciskā pedikīra mērķis ir pareiza pēdu kopšana un atveseļošana. Klasiskais, jeb higiēniskais pedikīrs ir piemērots pilnīgi veselām kājām. Šie divi pedikīra veidi ir absolūti dažādi- klasiskajā pedikīrā dominē skaistumkopšana, bet ārstnieciskajā – atveseļošana.

 

Ārstnieciskā pedikīra procedūras laikā speciālists uzklausīs jūsu sūdzības, novērtēs kāju stāvokli. Ādas un pēdu apstrādei tiek izmantots speciāls vācu firmas pedikīra aparāts Hadewe ar putekļu nosūcēju. Procedūras laikā kājas netiek mērcētas. Tiek lietotas smilšpapīra frēzes un dažādi instrumenti, lai noņemtu sabiezējumus līdz noteiktai robežai. Ārstnieciskajā pedikīrā izmanto tikai un vienīgi līdzekļus, kas ražoti šim mērķim un nav nopērkami skaistumkopšanas veikalos. Lielākā daļa darba piederumu ir vienreizēji lietojami, bet metāla instrumentiem tiek veikta ķīmiskā apstrāde ar dezinfekcijas līdzekli un sterilizācija. Procedūra ir apsolūti droša un kvalitatīva. Regulāra pēdu higiēna bez infekcijas riska ir patīkama pati par sevi.

Viena no biežāk sastopamajām sūdzībām, pacientiem vēršoties pie podologa, ir ieaudzis nags.

Ieaudzis nags veidojas vairāku faktoru ietekmē, gan ārēju, gan iekšēju. Profilakses pasākumi sevī  ietver ieaugušu nagu rašanās iemeslu novēršanu. Tādēļ viens no galvenajiem ieaugušu nagu profilakses pasākumiem ir pareiza nagu apstrāde. Ļoti svarīgi savlaicīgi veikt pēdu aprūpi, vismaz reizi mēnesī.

Viens no svarīgiem  ieaugušu nagu profilakses pasākumiem ir nagu korekcija, pielietojot ortoniksiju.

Ortoniksijas mērķi – panākt naga un naga gultnes formas maiņu, panākt patstāvīgu valnīša dekompresiju, uzlabot asins apgādi sānu valnītim.

Pie ieaugušiem nagiem tiek pielietotas vairākas skavu tehnikas, tai skaitā arī Podofiks.

Pēc skavu uzlikšanas samazinās vai pilnībā izzūd traumatiskais spiediens uz naga valnīti.

Pakāpeniski koriģējas naga augšanas virziens. Vienmērīga skavas spiediena rezultātā, samazinās slodze uz sānu valnīti un izzūd sūdzības. Pateicoties skavas uzbūvei nags vienmērīgi aug uz priekšu un izlīdzinās naga un skavas radītai spiediens, nags ieņem fizioloģisko formu. Metodes priekšrocības ir tādas, ka skava ir saskaņota ar naga izskatu, neierobežo pārvietošananos.

Problemātisku nagu modelēšana ar ārstnieciskajām želejām, nagu protezēšana ar Peclavus Nagelmasse.

Podologs piedāvā arī ārstnieciskās želejas uzklāšanu bojātai kāju naga daļai, kā arī visa zaudētā, vai sēnīšu slimības skartā naga protezēšanu. Naga pārklāšana ar ārstniecisko želeju ir medicīnisku apsvērumu dēļ, jo pasargā augošu nagu no sēnīšu infekcijas izplatīšanās un ārstē to. Naga pārklājums ir viegli kopjams, elastīgs, izskatās dabīgs un lakojums, kas ir svarīgi estētiskajā ziņā.

Pēdu aprūpes speciālists ar medicīnisko izglītību var palīdzēt ja:

*Uz pirkstiem, pēdām un papēžiem ir bieza, cieta āda;

*Ja ir ādas plīsumi;

*Ir sāpīgi nagu valnīši, kuros ir iespiedies nags;

*Ir sāpīgi sabiezēti ādas veidojumi uz kājas pirkstiem vai pēdas (varžacs);

*Sabiezēti, sēnīšu skarti vai izmainītas formas nagi;

*Slimojat ar cukura diabētu;

*Ir kādi jautājumi par kāju kopšanu.

Konsultē par piemērotu kāju kopšanas līdzekļu pielietošanu pie:

*Rupjas, sausas pēdu ādas;

*Pastiprinātas kāju svīšanas (hiperhidrozes);

*Nepatīkama pēdu aromāta;

*Pēdu plaisām.

Aparātpedikīrs tiek veikts ar aparātu un instrumentiem, bez kāju mērcēšanas.

Procedūras laikā lieto profesionālo kosmētiku. Tiek ievēroti visi dezinfekcijas un sterilizācijas pasākumi.

 

Podologa kabinets atrodās Kauguru veselības centra 2. stāvā 244. kab.

Pieņemšana pēc iepriekšēja pieraksta zvanot uz reģ:67736350 vai mob.tālr.:20039593

Šo pakalpojumu piedāvā: