Doplerogrāfija ir asinsvadu izmeklēšana, un to veic ar speciālas iekārtas – doplera palīdzību. Aparatūra reģistrē asiņu plūsmas virzienu un ātrumu asinsvados, ļauj spriest par slimību izraisītām pārmaiņām un funkcionālo stāvokli asinsvados.
Doplerogrāfija ir galvas,  sirds, plaušu asinsvadu, kā arī roku un kāju asinsvadu izmeklēšana.


Doplerogrāfijas izmeklējumus bieži pielieto papildus ehokardiogrāfijas (sirds ultraskaņas) izmeklējumiem, kurus veic uz šīs pašas iekārtas.

Doplerogrāfiskie izmeklējumi:
- Brahiocefālo asinsvadu dupleksā doplerogrāfija.
Šī ir unikāla, darbietilpīga metode, kas precīzi pierāda smadzeņu asinsrites traucējumus un to pakāpi. Izmeklēšana ļauj spriest par asinsvadu lūmenu, ģeometrisko stāvokli, atklāj asinsvadu sašaurinājumus. Svarīgi to izdarīt pie dažāda rakstura galvassāpēm, galvas reiboņiem un paaugstināta asinsspiediena.
- Roku un kāju artēriju dupleksdoplerogrāfija. Šī metode parāda asins plūsmas kvalitāti ekstremitāšu asinsvados. Šo asinsvadu patoloģija ir bieži sastopama un izpaužas ar nepatīkamām sajūtām (tirpšanu, salšanu, pietūkumu, ekstremitātes paresnināšanos, sāpēm).
- Kāju vēnu dupleksdoplerogrāfija. Šī metode parāda asins plūsmas kvalitāti ekstremitāšu asinsvados. Šo asinsvadu pataloģija ir bieži sastopama un izpaužas ar nepatīkamām sajūtām (tirpšanu, salšanu, pietūkumu, ekstremitātes paresnināšanos, sāpēm).

Doplerogrāfijas izmeklēšanas metodei nav vecuma ierobežojumu, procedūra ir nesāpīga un veselībai nekaitīga.

Doplerogrāfijas izmeklēšanas metodi izmanto ne tikai diagnostikai, bet arī, lai noteiktu nozīmētās ārstēšanas efektivitāti.

Pateicoties šajai  precīzajai diagnostikas metodei, ārsts saņem kompetentu un izsmeļošu informāciju par pacienta veselības stāvokli. Voadoties no diagnostikas rezultātiem tiek nozīmēta nepieciešamā ārstēšana.

 

- Pakalpojums ir pieejams tikai par maksu!

Šo pakalpojumu piedāvā: