Rentgenoloģija (rentgens) ir medicīnas nozare, kura saistīta ar dažādām medicīnisko attēlu iegūšanas metodēm.
Rentgena izmeklējumos lieto datorus un citu sarežģītu tehnisko aprīkojumu, kas ļauj ielūkoties pacienta ķermenī.
Rentgena izmeklējumus veic augsti kvalificēti darbinieki - tehniķi un rentgenlaboranti, kā arī speciāli apmācīti ārsti- radiologi (rentgenologi).

Rentgena vizuālās diagnostikas attēli ir digitāli. Tā kā šos datus saglabā "Dicom- 3" formātā tie ir atpazīstami jebkurā pasaules medicīnas iestādē, kur lieto modernas digitālas iekārtas, un nepieciešamības gadījumā izmeklējumus var pārsūtīt citām ārstniecības iestādēm elektroniski, turklāt visi iepriekš veiktie vizuālās diagnostikas izmeklējumi tiek ilglaicīgi glabāti. Izmeklējumus iespējams saglabāt ārējos informācijas nesējos (CD, DVD u.c. formātā). Visus rentgena vizuālās diagnostikas attēlus kvalitatīvi var izdrukāt dažādos lielumos un veidos- uz vienas izdrukas savietojot dažādus attēlu diagnostiskas izmeklējumus. Pateicoties speciālai attēlu pārlūkošanas un apstrādes programmai, pieejamas plašākas attēlu izvērtēšanas iespējas- attēlu iespējams palielināt, samazināt, padarīt kontrastaināku, to aplūkot mīksto un cieto audu režīmā un tādejādi veikt precīzus mērījumus.

Rentgena kabinetā pacientiem sniedz sekojošus diagnostiskos pakalpojumus:
- kaulu, locītavu, mugurkaula, t.sk., kakla skriemeļu, krūšu un jostas skriemeļu, un sakrālās daļas (astes kaula rajona) rentgena uzņēmumi;
- galvas, deguna blakus dobumu rentgena uzņēmumi;

- zobu rentgens;
- krūšu kurvja orgānu (plaušas, sirds) rentgena uzņēmumi;

- vēdera dobuma orgānu (kuņģis, zarnu trakts, nieres u.c.) rentgena uzņēmumi.

Šo pakalpojumu piedāvā: