Zobu higiēna

Profilakse vienmēr ir lētāka nekā ārstēšana!

 

Zobu higiēna ir profilaktiska zobārstniecības procedūra, kurai ir ļoti svarīga nozīme labas zobu un smaganu veselības saglabāšanai. Zobu higiēnista apmeklējums vismaz divas reizes gadā pacientam ļauj regulāri kontrolēt savu zobu veselību un uzturēt zobus veselus.
 

 

SVAIGIE VASARAS VITAMĪNI

Latvijas vasaras nav garas, tāpēc jāsteidz baudīt ne vien saulainās dienas, bet arī svaigie zaļumi, augļi, ogas un dārzeņi, kas mūs nodrošinās ar vajadzīgajiem vitamīniem.

Organismam nepieciešams uzņemt visu grupu vitamīnus, lai samazinātu dažādu slimību un veselības traucējumu rašanās iespēju .

 

 

Daudzi dārzeņi, augļi un ogas lepojas ar savām ārstnieciskajām īpašībām:

 - Palīdz pretoties saaukstēšanās slimībām;

 - Palīdz izsargāties no saaukstēšanās, jo satur vielas, kuras iznīcina mikrobus;

 - Uzlabo ēstgribu.

UZMANĪBU! Ērču inficētība šogad saglabājas augsta - 7,9%

Pēc medicine.lv datiem:  No 978 šogad stacionāra "Latvijas Infektoloģijas centrs" (LIC) pārbaudītajām ērcēm 77 jeb 7,9% bijušas inficētas ar ērču encefalītu, aģentūrai LETA pastāstīja LIC direktores vietniece Velga Ķūse.

Nedēļu griezumā ērču inficētības līmenis mainās no 7,9% līdz 9,8%, norādīja Ķuse. Mediķe šos rādītājus vērtē kā augstus, jo iepriekšējos gados šajā periodā ērču inficētība bijusi zemāka.

DROŠAS SAUĻOŠANĀS ETIĶETE PAŠIEM MAZĀKAJIEM

Zīdaiņa āda ir plānāka nekā pieaugušam cilvēkam, un tās pašaizsardzība pret saules stariem mazajam vēl nav attīstīta, tāpēc tā daudz jutīgāk reaģē arī uz ultravioletajiem stariem. Uz mazuļa ādas nav vēl izveidojies aizsargājošais ragvielas un skābju slānis, tāpat zīdaiņa āda neveido pietiekami daudz aizsargpigmenta-- melanīna. Lai gan saules stari vajadzīgi gan tādēļ, lai uzņemtu D vitamīnu, gan tādēļ, ka uzturēšanās saulē palīdz izdalīties prieka hormoniem (endorfīniem), mazulim ar saulīti jābūt draudzīgās, bet ļoti uzmanīgās attiecībās.