05.04.2013 - Uzņēmums

Iegādāta jauna redzes diagnostikas iekārta!

Rūpējoties par mūsu klientiem, esam iegādājušies jaunu redzes diagnostikas iekārtu autorefraktometru acu ārsta (oftalmologa) kabinetam.

Spēju redzēt nodrošina redzes orgāns jeb redzes analizators. Šis ir pats svarīgākais cilvēka maņu orgāns, jo ar redzi mēs gūstam priekšstatu par priekšmetu lielumu, formu, krāsu, to savstarpējo novietojumu un tādējādi spējam orientēties telpā.

Redzes process ir saistīts ar vairāku acs daļu, nervu un smadzeņu vienotu darbību. Tāpat kā vilnis, gaisma  izplatās visos virzienos no tās avota, pakāpeniski zaudējot savu enerģiju. Līdzīgi vilnim, gaisma maina virzienu pārejot no vienas vides citā; šo procesu sauc par refrakciju jeb staru laušanu. Radzenes staru laušanas spēja ir nemainīga, bet lēcas laušanas spējas mainās atkarībā no tās izliekuma. Jo lielāks lēcas izliekums, jo stiprāk tā lauž starus.

Acs spēju saskatīt sīkas detaļas sauc par redzes asumu. Cilvēkam augot, acs ābols var attīstīties neproporcionāli. Tādā gadījumā skaidrs attēls veidojas nevis uz tīklenes, bet pirms vai pēc tās. Šādas acs ābola izmaiņas ir 20 - 25 % visu cilvēku. Šī parādība nav slimība, bet acs refraktīvais stāvoklis, kuru vajag koriģēt.

Izplatītākās redzes izmaiņas:

Tuvredzība (jeb miopija)

Tālredzība (jeb hipermetropija)

Astigmātisms .

Refrakcijas noteikšana ir viens no redzes pārbaudes testiem- pēc kā tiek veikta redzes korekcija -briļļu izrakstīšana. Mūsdienīgi iekārtotā acu ārsta kabinetā, pirmais aparāts, pie kura sēdina, un kurš automātiski nosaka acu optisko stiprumu, ir autorefraktometrs. Ar keratometru aprīkota ierīce ļauj noteikt radzenes izliekumu, tās regularitāti. Tā pat pēc šiem rādījumiem var spriest par acs virsējās daļas stāvokli, kā arī tie sniedz kontaktlēcu izrakstīšanai nepieciešamo informāciju.