DROŠAS SAUĻOŠANĀS ETIĶETE PAŠIEM MAZĀKAJIEM

Zīdaiņa āda ir plānāka nekā pieaugušam cilvēkam, un tās pašaizsardzība pret saules stariem mazajam vēl nav attīstīta, tāpēc tā daudz jutīgāk reaģē arī uz ultravioletajiem stariem. Uz mazuļa ādas nav vēl izveidojies aizsargājošais ragvielas un skābju slānis, tāpat zīdaiņa āda neveido pietiekami daudz aizsargpigmenta-- melanīna. Lai gan saules stari vajadzīgi gan tādēļ, lai uzņemtu D vitamīnu, gan tādēļ, ka uzturēšanās saulē palīdz izdalīties prieka hormoniem (endorfīniem), mazulim ar saulīti jābūt draudzīgās, bet ļoti uzmanīgās attiecībās.

Jauna diagnostikas aparatūra- jaunajām māmiņām!

Rūpējoties par topošo māmiņu un gaidāmā mazuļa veselību,  Kauguru veselības centrā no š.g. 1. maija, pateicoties iegādātajai jaunajai diagnostikas aparatūrai un  atbilstoši visaugstākajām nacionālā veselības dienesta prasībām, būs iespēja izmantot ultrasonogrāfijas grūtniecēm pirmā trimestra kombinēto skrīningu.

Ko nozīmē pirmā trimestra skrīnings?

Tā ir skausta krokas mērīšana. Skausta kroku (NT – nuchal translucency) veido šķidruma uzkrāšanās zemādas slānī augļa skausta rajonā – galvaskausa lejasdaļā un kakla daļā, kuru iespējams konstatēt ar ultrasonogrāfijas metodi.

Jauna redzes diagnostikas iekārta- autorefraktometrs

Rūpējoties par mūsu klientiem, esam iegādājušies jaunu redzes diagnostikas iekārtu autorefraktometru acu ārsta (oftalmologa) kabinetam.
Refrakcijas noteikšana ir viens no redzes pārbaudes testiem- pēc kā tiek veikta redzes korekcija -briļļu izrakstīšana. Mūsdienīgi iekārtotā acu ārsta kabinetā, pirmais aparāts, pie kura sēdina, un kurš automātiski nosaka acu optisko stiprumu, ir autorefraktometrs. Ar keratometru aprīkota ierīce ļauj noteikt radzenes izliekumu, tās regularitāti. Tā pat pēc šiem rādījumiem var spriest par acs virsējās daļas stāvokli, kā arī tie sniedz kontaktlēcu izrakstīšanai nepieciešamo informāciju.

100% vesela sirds !

Ir daudz sirds slimību riska faktoru, kas ietekmē sirds veselību turklāt daudzus no tiem ir iespējams novērst, izmainot dzīvesveidu un sekojot kardiologa ietekumiem.

Šis 2013.gads  visā pasulē ir pasludināts par sirds veselības gadu. Latvijā februāris simboliski ir īpaši atzīmēts par sirds veselības mēnesi.Tāpēc mēs, rūpējoties par saviem Jūrmalas iedzīvotajiem, Kauguru veselības centrā esam izstrādajuši Sirds veselības programmu ar padomiem, kā paši varam rūpēties par savu sirds veselību.

Apskatiet sirds lietošanas instrukciju
ar 10 noderīgiem padomiem,
kas jāievēro, lai sirds vienmēr būtu formā!

Uzzini visu par saaukstēšanos!

Cilvēks savā mūžā parasti ir ieguvis krietnu saaukstēšanās pieredzi, tādēļ it kā zina, kas tādās reizēs darāms. Tomēr katru gadu nedaudz mainās saaukstēšanās slimību izraisītāju - vīrusu daba, un arī organisms reizēm ir labāk sagatavojies, reizēm novārdzinātāks, tāpēc saaukstēšanos pārcieš vieglāk vai smagāk.
Katrs saaukstēšanās gadījums atšķiras no tiem, kas bijuši agrāk, tāpēc ne vienmēr palīdz tie paši ārstēšanās paņēmieni.